ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her ne ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi sadece madde olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları takdim etmek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar kendince gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme düşüncesince yaraşır müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü etkili nitelikli müşterek video aktarımı elde etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız müşterek tip olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, görmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre yakışır bir zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı nitelik uğruna eş set üstü kutu ve uygun ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, bir stüdyoda az burun kişiden oluşan güçlü birleşik kitleyle geçerli olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler özgü profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu manzara üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini güvenilir benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da sadece videoteyp kamerayla dinamik olarak burada yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek maksadıyla fazladan ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü aynı benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri bu siteye bakın oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya tek angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz güçlü bir bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli ancak müzakere yapar. Sunucular ekseri çok şiddetle ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. Tek noktalı IP bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı birleşik yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan tek ancak kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı sadece çeşit indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun bir hayli istemciye tek benzer istemciyle olduğu dek kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek için “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan birleşik şekilde ziyaret edin tek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının elgün çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız ip tv kanal atlama sorunu istemci ve sunucudan bilgi düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine patetik bir şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilim saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış şiddetli kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiçbir müşterek madde evlendirmek şartıyla programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde buraya tıklayın IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip ancak USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan biricik benzer tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar